Můj program: 7 změn k lepšímu

Dostupné bydlení a řešení drahých energií

Ceny bydlení stoupají raketovou rychlostí. A netýká se to jen Prahy, pociťujeme to i u nás v jejím okolí. Počet bytů i nová výstavba jsou přitom srovnatelné s ostatními státy. Je to patová situace a stát prostě musí být aktivnější.

S bydlením souvisí problém energetické chudoby. Je důležité systémové, nikoli jednorázové řešení. Stát disponuje výnosy z ČEZu, zisky z prodeje emisních povolenek. Řešením by mohlo být také zavedení sektorové daně.

Aktivní role v Evropské unii

Česká republika nesmí hrát v Evropě druhé housle. EU je pro nás existenčně důležitá nejen ekonomicky a v oblasti boje proti energetické chudobě. Opomíjet nesmíme ani společnou obranu a řešení krizových situací. Soudržnost je nutná také v případě daňových úniků a šedi ekonomiky.

Přijetí společné měny EURO vnímám jako klíčovou prioritu. Není na co čekat.

Důchodová reforma

Náš důchodový systém není připraven na budoucnost. Veřejnosti nebyl stále představený plán důchodové reformy a provádí se jen dílčí nesystematické změny.

Už dnes se výše některých starobních důchodů pohybuje pod hranicí chudoby. Chci iniciovat vznik veřejnoprávního důchodového fondu se státní podporou.

Ruku v ruce s tématem důchodů jde také kvalitní domácí péče, jejíž dostupnost musí stát garantovat.

Boj proti korupci a daňovým únikům

Přitvrďme v boji s hospodářskou kriminalitou a získáme desítky miliard ročně. Roční objem korupce a daňových úniků představoval v roce 2019 neuvěřitelných 700 miliard korun. Tato kriminalita tedy stojí každého občana 5 tisíc korun měsíčně! V indexu vnímání korupce má Česká republika stejné skóre jako africká Rwanda.

Chci, aby byly daně placeny tam, kde vznikl zisk, nikoli v daňových rájích.

Stop hromadění exekucí

Exekuce se stále dotýkají 1,5 milionu lidí! Musíme prosadit princip „jeden dlužník = jeden exekutor“. Chci podpořit snahy současných senátorů Adély Šípové a Lukáše Wagenknechta prosazujících teritorialitu.

Jako právník vím, že v žádném jiném procesním řízení totiž neexistuje, aby o procesních právech a povinnostech dlužníka rozhodovalo třeba deset lidí. Z tohoto důvodu je třeba prosadit novelu exekučního řádu.

Podpora malých podnikatelů

Budu prosazovat jednoduché daně a omeze- ní byrokracie. Z vlastní třicetileté zkušenosti vím, jak je u nás podnikání složité.

Systém daní musí být co nejjednodušší a přehlednější. Pomůže to nám všem, nejen podnikatelům.

Udržitelný způsob života

Předejme příštím generacím lepší životní prostředí. Musíme hledat harmonii vztahů mezi člověkem a přírodou.

Odpracovat to musíme všichni a stát by měl své občany motivovat k ochraně životního prostředí.

S čím vám mohu pomoci už dnes?

S žádostí o příspěvek na bydlení

S exekucemi a akcí Milostivé léto

S důchodovou problematikou a sociálním zabezpečením

Se šikanou nebo neochotou úředníků

Zavolejte mi nebo napište

Přejít nahoru